ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  CalendarCalendar  RegjistrohuRegjistrohu  KėrkoKėrko  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  TV JEHONA  

Share
 

 10 Gjėra qė Duhet ti Dini pėr Modėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Shkelqyeshem
Shkelqyeshem
Admin

Male
Numri i postimeve : 17
Vendbanimi : fsh. Babaj Bokes/Gjakove/Kosove
Registration date : 14/03/2007

10 Gjėra qė Duhet ti Dini pėr Modėn Empty
MesazhTitulli: 10 Gjėra qė Duhet ti Dini pėr Modėn   10 Gjėra qė Duhet ti Dini pėr Modėn Icon_minipostedMon Aug 06, 2007 7:09 am

10 Gjėra qė Duhet ti Dini pėr Modėn 1168515985-moda7

1. Rifreskohuni nė nivel tė vogėl kohė pas kohe.

Nuk jeni tė sigurt cilit stil mė tepėr keni dėshirė ti pėrkitni? Provoni njė bluzė komforde me farmerka ose pantollona tė thjeshta. Mos lejoni veten tė keni ndikim nga tė tjerėt.

2. Nėse mendoni se jeni tė moshuar tė veshni dicka (dhe nuk jeni Madona, Demi ose Sher ) atėherė me siguri jeni tė moshuar pėr atė veshje.

Nėse zėri i mbrendshėm ju thotė se jeni tė rij pėr tė veshur dicka atėherė me tė vėrtetė edhe nėse e vishni atė nuk do tė ndjeheni komfort asnjėherė.

3.Mos u frigėsoni tė visheni me rrobe qė nuk janė tė grupit tuaj.

Ndėgjoni zemrėn cfarė ju thotė se si duhet tė dukeni. Nėse ndjeheni mirė nė fund mini dhe jeni 55 vjecare, atėherė lirisht visheni. Nėse jeni 22 vjecare dhe ndjeheni mire me pantollona klasikė, atėherė vishni ato.

4.Veshja me ngjyrė tė zezė cdo herė duket:

Mė e shtrenjtė

Mė glamuroze

Dhe mė e sofistikuar

5.Nėse nuk qėndroni mirė me tė hollat, atėherė mos dilni nė shoping disa muaj.

Tė lira, vetėm sa tė blini dicka, kjo shpesh ėshtė investim I keq (vetėm nėse I keni 18 vjet dhe keni trup tė mirė). Kombinoni veshjet qė I keni, rregulloni flokėt, grimin dhe stolitė ose eventualisht mund tė merrni dicka nga dollapi I ndonjė tė afėrmi ose shoqeje pėrderisa tė ju pėrmirėsohet gjendja financiare.

6. Cdo here mundohuni tė jeni nė trend dhe nė hap me kohėn.

Edhe pse thonė se nė modė ėshtė cfarė ju duket juve bukur parapseprap duhet tė mos jeni jashtė rrethit…..nėse taket e larta kanė qenė nė trend para 4 viteve sigurisht se nuk do tė ishte ide e mirė ti vishni ato tani.

7. Mos u brengosni pėr dukjen njė periudhė.

Vishni minifund, xhinse dhe cantė tė bukur. Diva e vėrtetė? Provoni fund deri tek gjunjėt. Me njė fjali, luani, kėnaquni, dhe mbani nė mend se stili duhet tė punojė pėr ju e jo jut ė mundoheni pėr tė. Mesiguri pas eksperimentimit me dukje do ti ktheheni dukjes sė mėparshme mirėpo sigurisht se do tė keni njė qėllim tjetėr.

8. Asnjėherė mos e sakrifikoni imazhin tuaj professional pėr modėn.

Gjinse shumėm tė ngushta ose stile tė ndryshme qė nė njėrėn apo tjetrėn mėnyrė do ti bėjnė dėm karierės suaj, pa marrė parasysh se cfarė kariere keni. Asdnjėherė mos rrezikoni shumė….

9. Moda ėshtė vetėm njė pjesė se si bota ju pranon.

Shumė mė shumė mundohuni ta pasuroni repertoarin tuaj tė tė lexuarit, pasurimin shpirtėror dhe marėdhėniet shoqėrore sesa ta pasuroni dollapin tuaj.Shkėlqimi dhe qetėsija shpirtėrore asnjėherė nuk dalin prej modės. Dezajneri Keneth Koll thotė "Tė jeni tė vetėdijshėm ėshtė shumė mė e rėndėsishme sesa cka veshni."

10. Modė ėshtė cdo gjė rreth jush!

Nėse ju pėlqen dicka, dukeni bukur nė tė, atėherė blijeni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://rinia-babajbokes.albanianforum.net
 
10 Gjėra qė Duhet ti Dini pėr Modėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Modė :: Mode-
Kėrce tek: