ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  CalendarCalendar  RegjistrohuRegjistrohu  KėrkoKėrko  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  TV JEHONA  

Share
 

 Modeli nga Kosova,qė tėrhoqi vėmendjen e Fadil Berishės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Shkelqyeshem
Shkelqyeshem
Admin

Male
Numri i postimeve : 17
Vendbanimi : fsh. Babaj Bokes/Gjakove/Kosove
Registration date : 14/03/2007

Modeli nga Kosova,qė tėrhoqi vėmendjen e Fadil Berishės Empty
MesazhTitulli: Modeli nga Kosova,qė tėrhoqi vėmendjen e Fadil Berishės   Modeli nga Kosova,qė tėrhoqi vėmendjen e Fadil Berishės Icon_minipostedMon Aug 06, 2007 7:17 am

Modeli nga Kosova,qė tėrhoqi vėmendjen e Fadil Berishės 1186413527-Festimjashari


Festim Jashari ėshtė njė model, qė aktivitetin e tij e ka nė Kosovė, por qė fotot e tij kanė nisur tė pėrhapen me shpejtėsi nė shumė ambiente mode. Ai studion nė fakultetin AAB, nė vitin e dytė nė degėn e dizajnit grafik.

Festim Jashari ėshtė njė model, qė aktivitetin e tij e ka nė Kosovė, por qė fotot e tij kanė nisur tė pėrhapen me shpejtėsi nė shumė ambiente mode. Ai studion nė fakultetin AAB, nė vitin e dytė nė degėn e dizajnit grafik. Sfilata ėshtė passion i tij, pasi siē shprehet edhe ai vetė “Kur sfiloj ndihem mirė edhe pse nuk ėshtė se vdes nga emocionet”. Ėshtė gjendur rastesisht ne botėn e modės dhe sot ka bėrė qindra fotografi, pėrfshirė kėtu fotograf tė shumtė tė cilėt kanė emėr nė Kosovė. Fillimisht ėshtė fotografuar pėr fotografin Nderim Neziri, ndėrkohė, qė fotot e para profesionale i ka bėrė pėr revisten “Kosovarja”. Mė pas kanė pasuar bashkėpunime e ftesa tė shumta tė agjencive, fotografėve e organizatorėve. Vetėm para disa javėve ka realizuar seancėn mė tė sukseshme tė fotove me fotografin e njohur nė botė, Fadil Berishen. Berisha kishte dėgjuar pėr tė dhe ka qenė ai qė e ka ftuar Jasharin pėr tė pozuar. Fadil Berisha ėshtė shprehur se “mė pėlqen shuėm imazhi i Jasharit”. Ndėrsa punon me shumė zell Festimi ka edhe mjaft oferta, qė e presin pėr t’i realizuar.

Marre nga : Gazeta Shqiptare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://rinia-babajbokes.albanianforum.net
 
Modeli nga Kosova,qė tėrhoqi vėmendjen e Fadil Berishės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Modė :: Mode-
Kėrce tek: